خدمات مالی و حسابداری

خدمات مالی و حسابداری

رازبان حساب، با تعهد به رازداری و حفظ حریم خصوصی شما و با بهره‌مندی از دانش و مهارت‌های افراد متخصص که هر یک سابقه ارائه خدمات حرفه‌ای به طیف وسیعی از موضوعات متنوع فعالیت شرکت‌ها را در کارنامه خود دارند، به صورت کاملاً حرفه‌ای در هر صنعت آماده ارائه خدمات به متقاضیان هستند.

کلیه خدمات حسابداری و رویدادهای مهم و ضروری مالی اعم از تنظیم اظهارنامه‌ها و لوایح مالیاتی، صورتهای مالی اساسی و … با توجه به حجم فعالیت و نوع خدمت درخواستی با صرف کمترین وقت و منابع مالی و بنا به درخواست متقاضی حتی بدون نیاز به نشست‌های حضوری برای مدیران شرکت‌ها و موسسات و صاحبان مشاغل قابل انجام خواهد بود.

در زیر بخشی از خدمات قابل ارائه در رازبان حساب معرفی می‌شود:

 • تنظیم و ارائه صورتهای مالی اساسی بصورت دوره‌ای، شامل:
  تنظیم و ارائه صورت وضعیت مالی “ترازنامه”، شامل خلاصه ای از دارائی‌ها، بدهی‌ها و حقوق صاحبان سهام.
  تنظیم و ارائه صورت مالی سود و زیان، شامل خلاصه‌ای از درآمدها و هزینه‌های واحد شغلی.
  تنظیم و ارائه صورت جریان وجوه نقد، شامل خلاصه‌ای از جریانات نقدی حاصل از عملیات، سرمایه گذاری و فعالیت‌های تامین مالی واحد شغلی.
  تنظیم و ارائه صورت سود و زیان جامع، شامل گزارشی از تغییرات افزایشی یا کاهشی ناشی از درآمدها یا هزینه‌ها (تحقق یافته یا نیافته) طی دوره مالی.
  تنظیم و ارسال اظهارنامه‌های مالیاتی شامل:
  تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه ارزش افزوده. (برای هر فصل).
  تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه خرید و فروش فصلی موضوع ماده ۱۶۹ ق.م.م. (برای هر فصل).
  تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی سالانه موضوع ماده ۱۱۰ ق.م.م. (سالانه).
  تنظیم و ارسال اظهارنامه انحلال موضوع ماده‌های ۱۱۴ و ۱۱۶ ق.م.م.
  تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی سالانه موضوع ماده ۱۰۰ ق.م.م. (سالانه).
  تنظیم و ارسال اظهارنامه اجاره املاک موضوع ماده ۸۰ ق.م.م.
  تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیات بر درآمد اتفاقی موضوع ماده ۱۲۶ ق.م.م.
  تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیات بر ارث موضوع ماده ۲۶ ق.م.م.
  مشاوره و راهنمایی جهت انجام تکالیف قانونی.
  تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی.
  تحریر دفاتر قانونی.
  ثبت نام الکترونیکی کد اقتصادی.
  ثبت نام الکترونیکی صندوق فروشگاهی.
  تشکیل پرونده مالیاتی برای صاحبان مشاغل.
  محاسبه حقوق کارکنان.
  محاسبه مالیات حقوق کارکنان و ارسال در سامانه.
  تهیه لیست بیمه کارکنان و ارسال در سامانه.
  ارائه نمونه قرارداد استخدامی کارکنان عادی.
  ارائه نمونه قرارداد استخدامی کارکنان ساعتی.
  ارائه فرم تصفیه حساب کارکنان.
  تبدیل حسابداری سنتی به مکانیزه.
  تهیه صورت‌های مالی از روی مدارک ناقص.
  فرآیند نویسی شامل:
  شناسایی، تدوین، انتخاب فرآیندهای اصلی، توالی فرآیندها، تعامل فرآیندها.
  تنظیم و ارائه دستورالعمل‌های مرتبط با موضوع فعالیت.
  و…
 • اعزام نیرو برای انجام خدمات حسابداری در سطوح مختلف حرفه‌ای (حسابدار، حسابدار ارشد، کارشناس مالیاتی و … بصورت تمام وقت یا پاره وقت) و نظارت و پشتیبانی مستمر بر نیروهای اعزامی.
  معرفی نرم‌افزار مالی مناسب با موضوع و حجم فعالیت.
  کانورت اطلاعات مالی ادوار گذشته در سیستم و یکپارچه سازی آن.
  ثبت و اصلاح اسناد حسابداری (جاری – معوقه).
  طراحی کدینگ اصولی در سطوح مختلف سیستم‌های مکانیزه و اصلاح کدینگ نامناسب.
  اجرای عملیات اصلاح و بستن حساب‌ها.
  اجرای عملیات اصلاح حساب و رفع اختلاف حساب با سایر شرکت‌ها.
  حسابداری پیمانکاری و تنظیم صورت وضعیت پروژه‌های عمرانی.
  کنترل خط تولید و بهای تمام شده و انجام عملیات انبار گردانی و سیستم‌های انبارداری.
  تنظیم تراز و مدارک وام بانکی.
  انجام پیش رسیدگی مالیاتی.
  انجام پیش رسیدگی تامین اجتماعی.
مزایای انجام خدمات حسابداری به صورت برون سپاری

یک مدیر برای تهیه این نوع خدمات علاوه بر استخدام نیروی انسانی متخصص، باید برای تهیه نرم‌افزار نیز اقدام کند که انتخاب در بازار نرم‌افزارهای مالی، بدون داشتن تخصص مالی و دانش فنی بسیار سخت و هزینه‌بردار است ضمن اینکه به منظور فراهم کردن بستری مناسب برای انجام خدمات مالی باید مکانی را در مجموعه خود به واحد حسابداری اختصاص داده و آنرا تجهیز کند که این موضوع نیز باعث افزایش هزینه‌های سربار می‌شود. بنابراین برون سپاری خدمات شما را علاوه بر آن که از هزینه‌های استخدام نیروی انسانی متخصص امور مالی بی‌نیاز می‌کند و باعث صرفه‌جویی در منابع مالی شما برای داشتن الزامی یک نرم‌افزار حسابداری و هزینه‌های سربار می‌شود، از انجام الزامات قانونی استخدام اعم از تنظیم قرارداد، پرداخت بیمه و سایر هزینه‌هایی از این دست نیز بی نیاز می‌کند.

در این صورت اگر مشتاق توسعه و بهبود کسب و کار و صنعت خود هستید، متخصصین و کارشناسان رازبان حساب را به عنوان تیم حسابداری واجد شرایط خود انتخاب کنید.

در زیر شرح مختصر برخی از خدمات حسابداری ارائه می‌شود:

مکانیزه کردن حسابداری سنتی

خدمات مالی و حسابداری، مکانیزه کردن حسابداری سنتیفعالیت حاضر فرآیندی است که ما طی آن یک سیستم حسابداری سنتی (دستی) را به یک سیستم حسابداری مکانیزه (مبتنی بر نرم‌افزار) تغییر می‌دهیم. هنگام انجام این فرآیند شما می‌توانید از سایر خدماتی که رازبان حساب در این زمینه ارائه می‌دهد، نظیر مشاوره برای تهیه نرم افزار متناسب با موضوع فعالیت شما، تعریف کدینگ حسابداری یا اصلاح کدینگ قدیمی، طراحی و پیاده سازی سیستم انبار، راه‌ندازی سیستم حقوق و دستمزد، ثبت اسناد وقایع درجریان همزمان با اسناد معوق و سایر خدمات مرتبط استفاده کنید و همزمان با مکانیزه شدن سیستم حسابداری از مزایای یک سیستم یکپارچه مالی نیز بهره‌مند شوید.

برخی از دستاوردهای مکانیزه کردن سیستم‌های حسابداری سنتی
مکانیزه کردن سیستم‌های حسابداری سنتی بنگاه‌های اقتصادی دستاوردهایی را برای مدیران آنها به ارمغان دارد که به برخی از آنها به اختصار اشاره می‌کنیم:
سرعت انجام عملیات حسابداری را افزایش می‌دهد.
امنیت اطلاعات شرکت را افزایش می‌هد.
سرعت و معیارهای گزارشگری را افزایش می‌دهد.
امکان خطای نیروی انسانی را کاهش می‌دهد.
حجم بایگانی اطلاعات را کاهش می‌دهد.

تهیه صورت‌های مالی از روی مدارک ناقص

خدمات مالی و حسابداری، تهیه صورت‌های مالی از روی مدارک ناقصصاحبان تعداد زیادی از موسسات کوچک غیر انتفاعی و تجاری برای حسابداری خود از سیستم حسابداری دوطرفه استفاده نمی‌کنند و دلیل این کار هم اینست که اولا خودشان معمولا آشنایی به حسابداری نداشته و همچنین بودجه کافی برای استخدام حسابدار ندارند. اینگونه موسسات فعالیت‌های مالی روزانه خود را بصورت آماری و یک‌طرفه ثبت می‌کنند و به همین دلیل اسناد و مدارک آنها برای تهیه صورت‌های مالی، ناقص می‌باشد.

از طرفی چون این موسسات برای هر سال باید اظهارنامه مالیاتی تنظیم و ارائه نمایند و همچنین سود و زیان و ترازنامه آنها باید مطابق اصول و موازین حسابداری دوطرفه باشد، لذا باید یک حسابدار از روی مدارک ناقص آنها، صورت‌های مالی را تهیه نماید.

تحریر دفاتر قانونی

خدمات مالی و حسابداری، تحریر دفاتر قانونیبه موجب ماده ۶ قانون تجارت هر تاجری به استثناء کسبه جزء مکلف است دفاتر ذیل یا دفاتر دیگری را که وزارت عدلیه به موجب نظامنامه‌ قائم مقام این دفاتر قرار می‌دهد داشته باشد.
۱- دفتر روزنامه ۲- دفتر کل ۳- دفتر دارائی ۴- دفتر کپیه.

با استناد به مواد ۱۱ و ۱۲ قانون فوق دفاتر مذکور در ماده ۶ به استثناء دفتر کپیه قبل از آنکه در آن چیزی نوشته شده باشد باید توسط نماینده اداره ثبت شماره گذاری، امضاء و پلمپ شود.

تحریر دفاتر قانونی موضوع ماده ۶ قانون تجارت نیز باید مطابق با آیین نامه تحریر دفاتر قانونی انجام شود و صاحبان مشاغل موظفند آیین نامه اجرایی مربوط به نوع دفاتر، اسناد و مدارک و روش‌های نگهداری آنها اعم از ماشینی (مکانیزه) و دستی را رعایت کنند.

تنظیم و تحریر لوایح مالیاتی

خدمات مالی و حسابداری، تنظیم و تحریر لوایح مالیاتیمطابق با ماده ۲۳۷ ق.م.م برگ تشخیص مالیات باید بر اساس ماخذ صحیح و متکی به دلایل و اطلاعات کافی و به نحوی تنظیم گردد که کلیه فعالیت‌های مربوط و درآمدهای حاصل از آن به طور صریح در آن قید و برای مودی روشن باشد. هرگاه برگ تشخیص مالیات صادر و به مودی ابلاغ شود، چنانچه مودی نسبت به آن معترض باشد می‌تواند طبق ماده ۲۳۸ ق.م.م ظرف سی روز از تاریخ ابلاغ شخصاً یا به وسیله وکیل تام الاختیار خود به اداره امور مالیاتی مراجعه و با ارائه دلایل و اسناد و مدارک کتباً تقاضای رسیدگی مجدد نماید.

ظهارنامه اشخاص حقوقی

خدمات مالی و حسابداری، اظهارنامه اشخاص حقوقیاظهارنامه اشخاص حقوقی: مطابق با ماده ۱۰۵ قانون مالیاتهای مستقیم جمع درآمد شرکتها و درآمد ناشی از فعالیت‌های انتفاعی سایر اشخاص حقوقی که از منابع مختلف در ایران یا خارج از ایران تحصیل می‌شود، پس از وضع زیان‌های حاصل از منابع غیر معاف و کسر معافیت‌های مقرر به استثنای مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه‌ای می‌باشد، مشمول مالیات به نرخ بیست و پنج درصد (۲۵%) خواهند بود.

درآمد مشمول مالیات ابرازی شرکتها و اتحادیه‌های تعاونی متعارف و شرکتهای تعاونی سهامی عام مشمول بیست و پنج درصد (۲۵%) تخفیف از نرخ موضوع این ماده می‌باشد.

درصورتی که مودی از ارائه اظهار نامه مالیاتی در مهلت قانونی و مطابق با مقررات خودداری کند، سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به تهیه اظهارنامه مالیاتی برآوردی بر اساس فعالیت و اطلاعات اقتصادی کسب شده مودیان از طرح جامع مالیاتی و مطالبه مالیات متعلق به موجب برگ تشخیص مالیات اقدام می‌کند.

زمان تسلیم اظهارنامه برای اشخاص حقوقی که ۲۹ اسفند ماه پایان سال مالی آنها است تا پایان تیرماه سال بعد می‌باشد و مودیانی که در مهلت مذکور و تا پایان موعد مقرر اقدام به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود نکنند طبق ماده ۱۹۲ قانون مالیاتهای مستقیم مشمول جریمه غیر قابل بخشودگی معادل سی درصد (۳۰%) مالیات متعلق برای اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل و ده درصد (۱۰%) مالیات متعلق برای سایر مودیان می‌باشد.

حکم این ماده در مورد درآمدهای کتمان شده در اظهارنامه‌های تسلیمی و یا هزینه‌های غیر واقعی نیز جاری است.
سازمان امور مالیاتی کشور، در راستای توسعه خدمات الکترونیکی جهت خود اظهاری مودیان مالیاتی، اظهارنامه را در سامانه tax.gov.ir قرار داده است که مودیان محترم مالیاتی، پس از ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیکی می‌بایست نرم افزار مذکور را دانلود و پس از تکمیل اظهارنامه، اقدام به ارسال نمایند.

جهت ثبت اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی، مودی پس از وارد نمودن نام کاربری، رمز عبور و کد رهگیری سامانه ثبت نام، قادر به بار گزاری اطلاعات هویتی خود در اظهارنامه می‌باشد.

اظهارنامه اشخاص حقیقی

خدمات مالی و حسابداری، اظهارنامه اشخاص حقیقیمطابق با ماده ۹۳ قانون مالیاتهای مستقیم درآمدی که شخص حقیقی از طریق اشتغال به مشاغل یا به عناوین دیگر غیر از موارد مذکور در سایر فصل‌های این قانون در ایران تحصیل کند پس از کسر معافیت‌های مقرر در این قانون مشمول مالیات بر درآمد مشاغل می‌باشد. طبق ماده ۹۷ قانون مالیاتهای مستقیم درآمد مشمول مالیات اشخاص حقیقی موضوع قانون مالیاتهای مستقیم که مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی می‌باشند به استناد اظهارنامه مالیاتی مودی که با رعایت مقررات مربوط تنظیم و ارائه شده و مورد پذیرش قرار گرفته باشد، خواهد بود.
درصورتی که مودی از ارائه اظهار نامه مالیاتی در مهلت قانونی و مطابق با مقررات خودداری کند، سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به تهیه اظهارنامه مالیاتی برآوردی بر اساس فعالیت و اطلاعات اقتصادی کسب شده مودیان از طرح جامع مالیاتی و مطالبه مالیات متعلق به موجب برگ تشخیص مالیات اقدام می‌کند.
اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی در دو قالب اظهارنامه انفرادی و مشارکتی قابل تسلیم می‌باشد که بسته به شرایط واحد کسبی می‌بایست اطلاعات لازم در سامانه ثبت نام وارد شود.
زمان تسلیم اظهارنامه برای اشخاص حقیقی پایان خرداد ماه هر سال است و مودیانی که در مهلت مذکور و تا پایان موعد مقرر اقدام به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود نکنند طبق ماده ۱۹۲ قانون مالیاتهای مستقیم مشمول جریمه غیر قابل بخشودگی معادل سی درصد (۳۰%) مالیات متعلق برای اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل و ده درصد (۱۰%) مالیات متعلق برای سایر مودیان می‌باشد. حکم این ماده در مورد درآمدهای کتمان شده در اظهارنامه‌های تسلیمی و یا هزینه‌های غیر واقعی نیز جاری است.

سازمان امور مالیاتی کشور، در راستای توسعه خدمات الکترونیکی جهت خود اظهاری مودیان مالیاتی، اظهارنامه را در سامانه tax.gov.ir قرار داده است که مودیان محترم مالیاتی، پس از ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیکی می‌بایست نرم افزار مذکور را دانلود و پس از تکمیل اظهارنامه، اقدام به ارسال نمایند.

تنظیم اظهارنامه املاک

خدمات مالی و حسابداری، تنظیم اظهارنامه املاکتنظیم اظهارنامه املاک: مطابق با ماده ۵۲ قانون مالیاتهای مستقیم درآمد شخص حقیقی یا حقوقی ناشی از واگذاری حقوق خود نسبت به املاک واقع در ایران پس از کسر معافیت‌های مقرر در این قانون مشمول مالیات بر درآمد املاک می‌باشد.

درآمد مشمول مالیات املاکی که به اجاره واگذار می‌گردد عبارت است از کل مال‌الاجاره، اعم از نقدی و غیر نقدی، پس از کسر بیست و پنج درصد (۲۵%) بابت هزینه‌ها و استهلاکات و تعهدات مالک نسبت به مورد اجاره.

واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور (موضوع تبصره ۷ ماده ۱۶۹ مکرر این قانون) به عنوان “واحد خالی” شناسایی می‌شوند، از سال دوم به بعد مشمول مالیات معادل مالیات بر اجاره خواهند شد.

زمان تسلیم اظهارنامه املاک تا پایان تیر ماه هر سال است و مودیانی که در مهلت مذکور و تا پایان موعد مقرر اقدام به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود نکنند طبق ماده ۱۹۲ قانون مالیاتهای مستقیم مشمول جریمه غیر قابل بخشودگی معادل ده درصد (۱۰%) مالیات متعلق برای آنها و عدم بهره‌مندی مودیان مذکور از معافیت‌های مالیاتی می‌شود.

سازمان امور مالیاتی کشور، در راستای توسعه خدمات الکترونیکی جهت خود اظهاری مودیان مالیاتی، اظهارنامه را در سامانه tax.gov.ir قرار داده است که مودیان محترم مالیاتی، پس از ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیکی می‌بایست نرم افزار مذکور را دانلود و پس از تکمیل اظهارنامه، اقدام به ارسال نمایند.

شما می‌توانید تمامی موارد فوق را بصورت غیر حضوری و از طریق خدمات حسابدارآنلاین رازبان حساب دریافت کنید.